پرتال روانشناسی | سبک زندگی و مرکز خرید

banner ads

تاثیر مثبت و منفی رنگ در محیط کار

تاثیر رنگ در محیط کار 

 

مطالعات  نشان داده‌اند که رنگ‌ها نه تنها حالات روحی ما را تغییر می‌دهند، بلکه به شدت روی بهره‌وری ما به جهت بهتر یا بدتر شدن تاثیر دارند! به همین دلیل بهتر است محل کار خود را با رنگ‌های مهیج تزیین کنیم تا بازده کاری و خلاقیت خود را افزایش دهیم.

 

تاثیر رنگ در محیط کار , روانشناسی رنگ  , روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند ,  رنگ  , روانشناسی رنگ‌ها

تاثیر رنگ در محیط کار  قرمز: الهام‌بخش و شورانگیز

قرمز رنگ مناسب برای دفتر کار است و رنگی با طول موج بالا، یک رنگ فعال، پرتنش و هشداردهنده در زمان است. یک رنگ پرشور الهام‌بخش، که رنگ عشق، کپسول‌های آتش‌نشانی و کامیون‌های آتش‌نشانی است، و باعث افزایش ضربان قلب و جریان خون می‌شود. با این توصیف، می‌توان گفت اگر می‌خواهید در دفتر کارتان چیزی باشد که خیلی سریع توجه‌تان را جلب کند، بهترین ایده رنگ کردن آن با قرمز است.
اگر شغل یا وظایف کاری دفترکار شما شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های بدنی است، قرمز رنگ بسیار مناسبیست. رنگ قرمز ضربان قلب، جریان خون، و شور و اشتیاق را افزایش می‌دهد.

تاثیر رنگ در محیط کار  سبز روشن: بهره‌وری در کار

سبز برای افرادی که ساعت‌های طولانی مشغول کار هستند بسیار خوب است. این رنگ باعث می‌شود چشم خسته نشود و به شما کمک می‌کند تا آرامش داشته باشید و در ساعات کاری کارآمد باشید

 

تاثیر رنگ در محیط کار  آبی آسمانی: بهبود تمرکز ذهن

رنگ‌هایی با طول موج کم، مانند سبز روشن و ملایم و آبی آسمانی (دو مورد از رایج‌ترین رنگ‌های موجود در بطن طبیعت) بهره‌وری و تمرکز ذهن را بهبود می‌بخشند. همچنین یک حس عمومی آسودگی خیال و آسایش را با خود به همراه می‌آورند.
به طور عمومی آبی یک رنگ بسیار خوب برای تمرکز است. آبی آرامش‌بخش و باثبات است.

تاثیر رنگ در محیط کار  زرد: خوش‌بینی و شادابی

اغلب روان‌شناسان رنگ‌شناس، رنگ زرد خوش‌رنگ را به عنوان نمادی از خوش‌بینی می‌دانند، که پرانرژی و شاداب است. اعتقاد بر این است که اگر در محل کار به دنبال شکوفایی خلاقیت باشید و در محیطی کار می‌کنید که هنرمندان، نویسندگان، طراحان، توسعه‌دهندگان و دیگر متخصصان خلاق حضور دارند انتخاب رنگ زرد بهترین گزینه است.
رنگ زرد یک حس خوش‌بینی با خود به همراه دارد و کمک می‌کند تا کارکنان به خلاقیت تحریک شوند. بنابراین طراحان و افرادی که نیاز دارند تا برای شغل‌شان خلاق باشند می‌توانند از این رنگ در فضاهای دفتر کارشان استفاده کنند.

بازنشر : روانشناسی برتر
محبوب کن - فیس نما

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

Code Center