پرتال روانشناسی | سبک زندگی و مرکز خرید

banner ads

چه لباسی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟

آیا می دانید رنگ های مختلف لباس چه تاثیری در روحیه شما می گذارند؟


تقریبا بیشتر مردم از معجزه رنگ لباس در فصل های گوناگون سال آگاه هستند و می دانند مثلا در تابستان لازم است از الوان روشن استفاده شود تا گرمای کمتری را به خود جذب کنند. یا برعکس، در زمستان با پوشیدن لباس های تیره تر می توان از گرمای نور خورشید بهره گرفت.

اما علاوه بر این ها، رنگ لباس در چهره افراد و خوش تیپی آن نیز موثر است و به واسطه آن می توانند بیشتر یا کمتر جلب توجه کنند.

انتخاب رنگ البسه بیشتر بر سنت ها، فرهنگ ها و محدودیت های جامعه ای که در آن ساکن هستیم، استوار است. مردم در جوامع گوناگون در نتیجه آموزش یا تکرار، به استفاده از برخی از رنگ ها تعصب بیشتری نشان می دهند، این در حالیست که شاید همان رنگ در جامعه ای دیگر از هیچ اهمیتی برخوردار نباشد.

با این تفاسیر، شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که رنگ لباس تاثیر مستقیمی روی روحیه افراد دارد. مثلا قرمز موجب ایجاد هیجان می گردد یا زرد باعث می شود تا شاداب و سرحال به نظر برسید.

چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه

 چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟ قرمز

این رنگ به همان سادگی که در ظاهر به نظر می رسد نیست. پوشیدن لباس قرمز به شهامت و بی پروایی خاصی نیاز دارد. وقتی شما لباسی با این رنگ می پوشید، در اجتماع و در جمع دوستان و آشنایان بیشتر جلب توجه می کنید. اما باید بدانید که انتخاب این رنگ مستلزم این است که با رنگ پوستتان نیز تناسب داشته باشد.

در بیشتر جوامع جهانی این رنگ به عنوان هیجانات زیاد، تمایلات جنسی شدید و گاها احساسات خطرناک شناخته می شود.

البته جا دارد اشاره کنیم که در هند اینگونه نیست و قرمز، رنگ سنتی این کشور آسیایی است که حتی لباس های عروسشان نیز به رنگ سرخ انتخاب می شود.

استفاده ترکیبی از رنگ قرمز و مشکی با هم یکی از کلاسیک ترین مدهای جهان است که از دیرباز در میان مردم رواج داشته است. همچنین شما می توانید رنگ قرمز را با سفید یا بژ نیز ست کنید.

چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟  زرد

به ادعای طراحان مد و فشن، رنگ زرد و آفتابی تداعی کننده شادابی و زندگی است و اشخاص با پوشیدن لباس هایی به این رنگ حتی می توانند با افراد مغرور و از خود راضی ارتباط برقرار کرده و شخصیت غیرقابل تحملشان را تاب بیاورند.

البته باید توجه داشته باشید که رنگ زرد نیز همانند قرمز باید به صورت و پوست شما بیاید و این رنگ برای همه مناسب نیست. اگر دوست دارید از این رنگ در لباس های خود بهره بگیرید، آن را با زیورآلات، روسری، یا اکسسوری های متنوع ست همراه کنید تا از شدت رنگ زرد کاسته شود.

چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟  آبی

درست در نقطه مقابل قرمز، رنگ آبی باعث کم شدن فشار خون می شود. اگر قصد دارید پس از یک روز کاری سخت، کمی استراحت کرده و تمدد اعصاب کنید یا اگر می خواهید برای اولین قرار ملاقات عاطفی آماده بشوید، رنگ آبی را انتخاب کنید زیرا همانند آب روی آتش است و تاثیر آرامش بخشی دارد.

وقتی لباس آبی به تن دارید، در ظاهر آرام و متین به نظر می رسید و در نتیجه بیشتر به دل می نیشنید.

اگر می خواهید از آبی تیره یا سرمه ای استفاده کنید، ترجیحا آن را با رنگ های خنثی، کرم یا بژ ست کنید تا زیباتر به نظر برسد.

 چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟ سبز

از دیگر رنگ هایی که موجب آرامش و ایجاد خونسردی می شوند می توان به رنگ سبز اشاره کرد. از آن جا که سبز، تنوع بسیاری دارد، بنابراین برای همه پوست ها مناسب خواهد بود. اگر دوست دارید رنگ سبز لباستان بیشتر به چشم بیاید، آن را با اکسسوری هایی به رنگ خنثی همراه کنید.

شما می توانید سبز را با زیورآلات یا روسری، کلاه یا شال به رنگ روشن ست کنید.

چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟ بنفش

این رنگ برای نمایش پخته و باتجربه بودن و همچنین با اعتماد به نفس بودن، ضروری است. به طور مثال، توصیه می کنیم برای مصاحبه های کاری رنگ بنفش بپوشید. این رنگ باعث مd شود تا چهره های جوان، جا افتاده تر به نظر برسند. همچنین این رنگ کمک می کند تا صورت های معمولی، شادتر به نظر برسند.

باید اشاره کنیم که برای ست کردن لباس های بنفش بهتر است از رنگ های پاستلی استفاده کنید.

 چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟ مشکی

مشکی، رنگی است که به همه انسان های می آید. افراد چاق از سیاه برای لاغرتر نشان دادن خود بهره می گیرند. مشکی در بیشتر مواقع برای نمایش غم و ناراحتی استفاده می شود زیرا دو برابر بیشتر از بقیه الوان حس غمگینی را منقل می نماید. اما در عین حال، وقار و برازندگی زیبایی نیز به فرد می بخشد.

بهتر است از زیورآلات، شال یا پوششی با رنگ روشن در کنار لباس سیاه بهره بگیرید تا به جای افسرده به نظر رسیدن، نجیب و با وقار دیده شوید.

چه رنگی بپوشم روحیه ام شاد بشه؟  نارنجی

نارنجی ترکیبی از شادابی زرد و هیجان قرمز است و برای انجام فعالیت های خلاقانه و ابتکار به خرج دادن، رنگ مناسبی به نظر می رسد. این رنگ را نباید با رنگ های تند و جیغ ست کنید، بلکه از الوان خنثی یا کمرنگ در کنارش بهره بگیرید.

 

بازنشر : روانشناسی برتر

محبوب کن - فیس نما

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

Code Center