پرتال روانشناسی | سبک زندگی و مرکز خرید

banner ads

 کرونا ویروس در موج دوم محدودیت سنی ندارد

ایرنا/ دکتر شاپور بدیعی گفت: در زمان حاضر افراد جوان بدون هیچگونه بیماری زمینه ای به خاطر ابتلا به بیماری کووید 19 در بیمارستان ها بستری هستند که برخی از آنها نیز بدحال هستند.

وی ادامه داد: مردم باید علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ماسک نیز استفاده کنند تا میزان انتقال بیماری کاهش یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اکنون نزدیک به هزار و 200 نفر به خاطر ابتلا به بیماری کووید 19 در مراکز درمانی زیرپوشش این دانشگاه بستری هستند که بیش از 20 درصد آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: هر چه تعداد بیماران افزایش یابد، فشار بر کادر درمانی افزایش یافته و کیفیت خدمات کاهش می یابد لذا مردم باید به صورت جدی راهکارهای پیشگیری از این بیماری را رعایت کنند.

دکتر بدیعی ادامه داد: بیمارستان شریعتی مشهد با 110 تخت و بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا (ع) این شهر برای بیماران مبتلا به کووید 19 اختصاص یافته اما در صورت ادامه این روند باید بیمارستان های دیگری نیز به این امر اختصاص یابند.

حدود 80 درصد از جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه این تعداد توسط دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شود.

محبوب کن - فیس نما

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

Code Center